Træningstider

Sæson 2021 - 2022

 

HOLD

TRÆNINGSTID

HAL

TRÆNERE

START

U6 mix
(født 2015/16/17)

Onsdag kl. 16.00 – 17.00

Skansen hal 1

Sarah Kock

Maria Kirkeby

Uge 34

U7 + U8 mix
(født 2013+2014)

Torsdag 15.30 – 17.00

Skansen hal 1

 

Uge 34

U9 mix
(født 2012)

Onsdag kl. 15.30 – 17.00

Skansen hal 2

 

Uge 34

U11 piger
(født 2010+2011)

Mandag kl. 15.45 – 17.15

Onsdag kl. 17.00 – 18.30
(udviklingstræning)


Skansen hal 1

Skansen hal 1+2

 

Rikke Skellgaard

Janni Schmidt

Sanne Kludt

Uge 32

U11 drenge
(født 2010+2011)

Mandag kl. 16.30 – 18.00

Onsdag kl. 17.00 – 18.30
(Udviklingstræning)

Skansen hal 2

Skansen hal 1+2

Brian W. Olesen

Bent Larsen-Petersen

Uge 32

U13 piger
(født 2008+2009)

Tirsdag kl. 17.00 – 19.00

Onsdag kl. 17.00 – 18.30
(udviklingstræning 1. års)

Onsdag kl. 18.30 – 20.00
(udviklingstræning 2. års)

Fredag kl. 16.15 – 18.00

Skansen hal 1

Skansen hal 1+2

Skansen hal 1+2

Skansen hal 1

Ole Steenfeldt

Anke Steenfeldt

Christoffer Jørgensen

Sebastian Hagensen

Uge 32

U13 drenge
(født 2008+2009)

Mandag kl. 17.15 – 18.45

Onsdag kl. 17.00 – 18.30
(udviklingstræning 1. års)

Onsdag kl. 18.30 – 20.00
(udviklingstræning 2. års)

Fredag kl. 15.30 – 16.45

Skansen hal 1

Skansen hal 1+2

Skansen hal 1+2

Skansen hal 1

Thomas Schmidt

Lene Mølle-Hansen

Tanje Raeder (adm)

Uge 32

U15 piger
(født 2006+2007)

Mandag kl. 18.45 – 20.30

Tirsdag kl. 19.00 – 20.30
(U17 træning)

Onsdag kl. 18.30 – 20.30
(udviklingstræning 1. års)

Torsdag kl. 19.00 – 20.30

Skansen hal 1+2

Skansen hal 2

Skansen hal 1+2

Skansen hal 1

Dan Muurholm

Dan Raeder

Jetter Murholm (adm)

Peter Lausten

Rasmus Bachmann

William Kronika

Laura Jørgensen

Uge 32

U15 drenge
(født 2006+2007)

Mandag kl. 18.00 – 19.30

Tirsdag kl. 16.00 – 17.30
(U17 træning)

Onsdag kl. 18.30 – 20.30
(udviklingstræning 1. års)

Fredag kl. 16.00 – 17.30

Skansen hal 2

Skansen hal 1

Skansen hal 1+2

Skansen hal 2

Jesper Skellgaard

Christoffer Pedersen

Søren Pomykala

Klaus Simonsen

Søren Pagter Lund

Uge 32

Senior herrer

Torsdag kl. 20.30 – 22.00

Skansen hal 1

Sebastian Ecklon

Rene H. Toft

Uge 36

Five á side håndbold

Tirsdag kl. 20.30 – 22.00

Skansen hal 1

Frank Bertelsen

Uge 36

Parahåndbold for udviklingshæmmede

Mandag kl. 15.15 – 16.30

Skansen hal 2

Carolina N. Clausen

Marie Yde Skaksen 

Uge