Træningstider

Træningstider sæsonen 2018 - 2019

HOLD

TRÆNINGSTID

HAL

TRÆNERE

UNG TRÆNERE

U6 mix

Årgang 12 og tidl.

Onsdag 17.00 – 18.00

3

Matias Pape Granvig

Frederik Børm

Frederik Ladefoged

Josefine Pinnerup

Freja Maschoreck

(Mille Andersen)

U8 mix

Årgang 10 - 11

Onsdag 15.45 – 17.00

3

Janni Schmidt

Sanne Kludt

Vera Heilesen

Josefine Pinnerup

Freja Maschoreck

(Mille Andersen)

Jeppe M. Mattesen

U10 piger

Årgang 08 - 09

Mandag 15.30 – 17.00

 

Onsdag 17.00 – 18.00

3

 

2

Kirsten Vig Kjærgaard

 

Sidsel M. Mattesen

Mie Kjestrup

Yllka Shala

U10 drenge

Årgang 08 - 09

Mandag 16.00 – 17.30

 

Torsdag 15.30 – 16.30

2

 

3

Lene Møller-Hansen

Simon H. Lindhardt

 

Nicklas Muurholm

Jonas Holst

U12 piger

Årgang 06 - 07

Mandag 17.00 – 19.00*

 

Onsdag 18 – 20 (extra)

 

Torsdag 17.45 – 19.00

2/3

 

2 og 3

 

3

Ole Steenfeldt

Charlotte D. Biel

Dan Raeder

Claus Brogaard

Poul Møller

 

U12 drenge

Årgang 06 - 07

Mandag 17.00 – 19.00*

 

Onsdag 18 - 20 (extra)

 

Torsdag 16.30 – 17.45

3

 

2 og 3

 

3

Frank Bertelsen

Gitte Søndergaard

Marianne Pagh Lund

Laura Søndergaard

 

U14 piger

Årgang 04 – 05

Mandag 19.00 – 20.30

 

Onsdag 18 – 20 (extra)

 

Torsdag 19.00 – 20.15

3

 

2 og 3

 

2

Claus Kjestrup

Søren Pagter Lund

Claus Seiding

Lene Kaas Andersen

 

U14 drenge

Årgang 04 - 05

Mandag 19.30 – 21.30**

 

Onsdag 18 - 20 (extra)

 

Torsdag 19.00 – 20.45**

Humle

 

2 og 3

 

3

Jens Kronika

Dan M. Jørgensen

 

U16 piger

Årgang 02 – 03

(holdsamarbejde Sønderborg H)

Tirsdag 19.00 – 20.30

 

Torsdag 20.15 – 21.30

Humle

 

2

Claus Bloch Hvid

Carsten Domy

 

U16 drenge

Årgang 02 – 03

(holdsamarbejde Sønderborg H)

Mandag 19.30 - 21.00**

 

Torsdag 19.00 – 20.45**

 

Fredag 17.00 – 18.30

Humle

 

3

 

2

Steffan Nielsen

Lasse Muurholm

Sebastian Rolskov

Conni Alnor

Jim Alnor

 

U18 piger

Årgang 00 – 01

(holdsamarbejde Sønderborg H)

Mandag 19.00 – 20.30

 

Torsdag 20.30 – 22.00

2

 

Humle

Gert Andresen

Flemming Svensson

Carsten H. Lorenzen

 

U18 drenge (00 – 01) /3. div (99 og ældre)

(HF Sønderborg)

Tirsdag 19.00 – 20.30

 

Torsdag 17.30 – 19.00

2

 

2

Steffen Risbøl

Bobo

 

 

Seniordamer

Årgang 99 og tidl.

(holdsamarbejde Sønderborg H)

 

Tirsdag 20.30 – 22.00

 

Torsdag 19.00 – 20.30

Humle

 

Humle

Kasper Christensen

David Hildebrandt

 

Seniorherre (99 og tidl) og U18 bredde (00-01)

Tirsdag 20.30 – 22.00

 

Torsdag 20.45 – 22.00

2

 

3

???

 

 

*U12dr og U12pi deler bane 3 17.00 – 17.30 til opvarmning

 **U14dr og U16dr deler bane mandage og torsdage

 ”Extra”: som noget nyt vil trænerne tilbyde udviklingstræning på alle niveauer på onsdage 18 - 20